Mówimy po polsku! Mieszkamy i pracujemy w Bułgarii.
Na miejscu jesteś pod naszą stałą osobistą opieką!
Wyszukaj apartament
Kontakt
Waluty
Logowanie
Szybki Kontakt
Kalkulator walut

EUR = 0.0000 BGN
USD = 0.0000 BGN
BGN = 0.0000 PLN
1 PLN = 0.0000 BGN
Logowanie

Przewodnik - Aheloy
Spis treści
Przewodnik
Krótko o Bułgarii
Miejscowości
Aheloy
Carewo
Słoneczny Brzeg
Sozopol
Święty Włas
Nesebar
Posiłki
Jakie pieniądze?
Wycieczki
Pogoda
Plażowanie
Aquaparki
Transfery
Ważne telefony

 

Mały punkcik na mapie, na wybrzeżu Morza Czarnego, to miasteczko Aheloy, które jest jednocześnie „blisko” ale i „daleko”. Blisko bo nad samym morzem, blisko natury, ciszy i spokoju, zakorzeniona w antycznej historii. Po mimo swojej lokalizacji na drodze pomiędzy największymi ośrodkami na Wybrzeżu Morza Czarnego, Aheloy jest położony bardzo daleko od zurbanizowanego i zatłoczonego Centrum, w którym panuje raczej hałas i jest wielu turystów.

W przeciwieństwie do pobliskich resortów, Aheloy pozostał nietknięty przez inwazję ogromnych, zatłoczonych kompleksów hotelowych, dużych i głośnych restauracji. Aheloy zachowało swoja naturalność i spokój. Mieszkańcy są bardzo ciepłymi i gościnnymi ludźmi. Nie ma tu wielkich budowli ale jest za to dużo świeżego powietrza, spokój i poczucie komfortu.

W miasteczku mieszka 2100 osób, zgodnie z danymi statystycznymi z 2002 roku. Jest to miejsce dla osób, które szukają cichych wakacji nad brzegiem morza. Miasteczko ma przyjazne środowisko i czystą rzekę, która jest najbardziej lubianym miejscem przez rybaków oraz osób pasjonujących się łowieniem ryb.

Wybrzeże – piaszczysta plaża znajduje się w odległości mniej niż jeden kilometr od miasteczka. Jest tu także skaliste wybrzeże wraz z molem i przystanią jachtową dla jachtów. W Aheloy znajduje się też mała przepiękna plaża, która jest usytuowana na południe.

Coraz bardziej popularne staje się surfowanie wzdłuż wybrzeża Morza Czarnego. Surferzy twierdzą, że fale wzdłuż wybrzeża pomiędzy Słonecznym Brzegiem a Aheloy dostarczają wiele atrakcji dla miłośników tego sportu, aczkolwiek nie mogą być porównywane z falami na Hawajach, Kalifornii czy na Tahiti.

Odległość pomiędzy stolicą Bulgarii – Sofią a Aheloy wynosi 400 km. Miasteczko znajduje się 34 km od Centrum w Burgas. Centrum zdrowia jakim jest Pomorie z kąpielami błotnymi, znajduje się tylko 10 km od Aheloy. Rozwijająca się w bardzo szybkim tempie Ravda, znajduje się tylko 3 km od Aheloy a do największego ośrodka turystycznego w Słonecznym Brzegu jak i do słynnego miasta Nessebar jest jedynie 7 km.

Transport do Aheloy jest bardzo łatwo dostępny, ponieważ wszystkie linie autobusowe, które kursują na trasie Burgas-Sunny Beach-Nessebar-Varna przejeżdżają przez wioskę. Dodatkowo Aheloy znajduje się w odległości 19 km od międzynarodowego lotniska w Burgas.

Klimat jest śródziemnomorski. Średnia temperatura wynosi tu około 15C. Zimy są zimne, lata długie i gorące, a wiosna i jesień są ciepłe i przyjemne. Ludzie w okolicy cieszą się wysokim procentem dni słonecznych w ciągu roku. Roczne opady są na niskim poziomie a śnieg gości tu bardzo rzadko.