Mówimy po polsku! Mieszkamy i pracujemy w Bułgarii.
Na miejscu jesteś pod naszą stałą osobistą opieką!
Wyszukaj apartament
Kontakt
Waluty
Logowanie
Szybki Kontakt
Kalkulator walut

EUR = 0.0000 BGN
USD = 0.0000 BGN
BGN = 0.0000 PLN
1 PLN = 0.0000 BGN
Logowanie

Przewodnik
Spis treści
Przewodnik
Krótko o Bułgarii
Miejscowości
Aheloy
Carewo
Słoneczny Brzeg
Sozopol
Święty Włas
Nesebar
Posiłki
Jakie pieniądze?
Wycieczki
Pogoda
Plażowanie
Aquaparki
Transfery
Ważne telefony

 

Szanowni Państwo,

zapraszamy Państwa do zapoznania się z informacjami zawartymi w naszym przewodniku. Znajdziecie tu Państwo podstawowe informacje, które pomogą Państwu dojechać do Bułgarii, ubezpieczyć się, wybrać miejscową wycieczkę czy też poznać dany region, miejscowość. Zapraszamy!

 

Warto wiedzieć, że Bułgaria przeżywa teraz "drugą młodość" i z roku na rok staje się coraz bardziej popularna. W miejscowościach nadmorskich ciągle powstają nowe centra rozrywkowe, aquaparki, puby, bary i restauracje, z których każda ma coś wyjątkowego do zaoferowania. Istniejące tu luksusowe hotele oferują swoim gościom szeroki wybór atrakcji - wieczory folklorystyczne, bogaty program animacyjny i koncerty muzyczne na żywo.

W Bułgarii toczy się także bogate życie nocne. Rozpoczyna się po 22.00. Otwierają się wówczas kluby nocne, które goszczą klientów różnych pokoleń, ale łączy ich gorąca, południowa zabawa. Warto sprawdzić.

W większości kurortów nadmorskich można cieszyć się sportowymi atrakcjami jak: narty wodne, lot spadochronem za motorówką, kajaki, motorówki, skutery wodne. Dodatkowo często można spotkać takie atrakcje jak boiska do siatkówki plażowej, korty tenisowe, skutery do wynajęcia (motocykle), dorożki, paintball, karting.

Dla miłośników żeglarstwa przystanie jachtowe w Warnie, Bałcziku, Nesebyr, Św. Własie i Burgas oferują pełną infrastrukturę i usługi. Żeglarstwo w Bułgarii oczywiście można jachty czarterować (w każdym większym resorcie) lub też skorzystać z propozycji wycieczek po Morzu Czarnym, aby w ciszy i spokoju podziwiać błękitne zatoki i wspaniałą przyrodę.

Często organizuje się lunch na zacisznej plaży, z rybnymi specjałami na pokładzie statku i oczywiście płetwy, maski pływackie czy sprzęt wędkarski. Popularne też są romantyczne wyprawy weneckimi galerami z programem artystycznym. Wspaniałym i niezapomnianym przeżyciem są rejsy o zachodzie słońca.


Zespół kwaterybulgaria.pl