Mówimy po polsku! Mieszkamy i pracujemy w Bułgarii.
Na miejscu jesteś pod naszą stałą osobistą opieką!
Wyszukaj apartament
Kontakt
Waluty
Logowanie
Szybki Kontakt
Kalkulator walut

EUR = 0.0000 BGN
USD = 0.0000 BGN
BGN = 0.0000 PLN
1 PLN = 0.0000 BGN
Logowanie
Dojazd - AUTOKAREM
Spis treści
Dojazd
SAMOLOTEM
SAMOCHODEM
Noclegi po drodze
Tankowanie
Dokumenty
POCIĄGIEM
AUTOKAREM
 
TANIE AUTOBUSY Z POLSKI DO BUŁGARII
Bezpośrednie połączenie z Polski do Bułgarii oferuje wielu przewoźników, m.in. Touring Bulgaria czy Group. Obsługiwane są zarówno trasy do Sofii, Varny jak i Burgas. Sofię z wybrzeżem Morza Czarnego łączą wygodne autostrady i drogi szybkiego ruchu. Jedzie się od 27 do 36 godzin. Przejazd autokarem z Polski do Bułgarii oraz z Bułgarii do Polski organizują także autokary, autobusy wybranych przewoźników Grupy Voyager oraz EuroTicket. Główne linie autokarowe: Interbus-Sindbad, Sindbad, Eurobus-Eurolines Polska, Elabus oraz Ecolines. Linie autobusowe stosują zniżki dla dzieci. Więcej o zniżkach znajdziecie Państwo poniżej.
Najcześciej miejscem docelowym jest Sofia. W trakcie wakacji są także połączenia autobusowe - sezonowe do takich miast jak Varna (Warna), Nesebar oraz Burgas, Albena, Bałczik, Byala, Bałczik, Kiten, Kranewo (Kraniewo), Obzor, Pomorie, Primorsko, Rawda, Słoneczny Brzeg, Sozopol, Sweti Konstantin, Swięty Włas, Złote Piaski. Są one realizowane od końca czerwca do września.
Tanie bilety autokarowe na trasie Polska Bułgaria Polska można kupić w podanych poniżej biurach. Uwzględniają ona szereg zniżek widocznych w systemie rezerwacyjnym Voyager oraz EuroTicket na etapie wprowadzania danych pasażera (w kroku 4), uprzywilejowanych połączeń promocyjnych - oznaczonych kolorem czerwonym, możliwość kupienia biletu otwartego bez konieczności określania terminu powrotu, a także możliwości dokonywania przez Państwa zmian Waszego biletu autokarowego oraz jego zwrotu/ wycofania.


Linia/Biuro

Kontakt

Przykładowa trasa

Cena ok. w obie strony/os.

Bilety Autokarowe

http://www.biletyautokarowe.pl/?gclid=CJ6hpc2Nsb4CFZShtAod61AAjQ

Warszawa-Burgas

Burgas-Warszawa

690 zł

Ltour

http://www.ltour.pl/bilety-autokarowe-autobusowe.php

Warszawa-Sofia

Sofia-Warszawa

600 zł

Funclub

http://www.funclub.pl/node/1000647

Warszawa-Słoneczny Brzeg Słoneczny Brzeg-Warszawa

600 zł

Bilety Autobusowe

http://www.biletyautobusowe.net.pl/orbis/autokary-bulgaria.html

Warszawa-Burgas

Burgas-Warszawa

690 zł

Autokar 24

http://www.autokar24.pl/polska-bulgaria.html

Warszawa-Słoneczny Brzeg Słoneczny Brzeg-Warszawa

690 zł

Sindbad

http://www.sindbad.pl/wyszukiwarka-biletow/krok-1

Warszawa-Sofia

Sofia-Warszawa

600 zł

Ecoline

http://ecolines.net/pl/

Warszawa-Burgas

Burgas-Warszawa

628 zł

 

Przykładowe informacje od przewoźnika o zniżkach.

ZNIŻKI

 • 50% -dla dziecka do 12-go roku życia (decyduje dzień ur.) przy zakupie pełnopłatnego biletu dla opiekuna;
 • 10% -dla drugiego i kolejnego dziecka do lat 12 podróżującego pod opieką jednego dorosłego Pasażera;
 • 10% -dla młodzieży do lat 26 (decyduje dzień urodzenia);
 • 10% -dla emerytów i rencistów powyżej 55-go roku życia (decyduje dzień urodzenia), na podstawie okazania aktualnej legitymacji emeryta/rencisty;
 • 10% -dla grupy co najmniej 10 osób jadących tam i z powrotem w tym samym terminie na tej samej trasie;
 • 50% -drugie(dodatkowe) miejsce dla pasażera przy zakupieniu pełnopłatnego biletu na danej trasie.

ZNIŻKI NIE PODLEGAJĄ ŁĄCZENIU

PRZEWÓZ NIELETNICH

Dzieci i młodzież do lat 12 muszą podróżować wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. Dzieci i młodzież pomiędzy 12 a 18 rokiem życia mogą podróżować samodzielnie wyłącznie na podstawie dokumentów uprawniających do przekroczenia granicy, ważnego biletu oraz druku „OŚWIADCZENIA O PRZEWOZIE OSOBY NIELETNIEJ", wypełnionego przez Rodzica lub opiekuna prawnego dziecka w obecności członka załogi autokaru. W przypadku podróży do Bułgarii minimalny wiek dziecka podróżującego bez osoby dorosłej to 16 lat.

BAGAŻ

Pasażer ma prawo do bezpłatnego przewozu 2 sztuk bagażu podstawowego (walizka, torba podróżna, plecak) o łącznej wadze nie przekraczającej 30kg, za wyjątkiem połączeń do/z Włoch, Czech, Austrii, Słowenii i Grecji, gdzie Pasażer ma prawo do przewozu 1 sztuki bagażu o łącznej wadze nie przekraczającej 25kg. 

Pasażer oprócz bagażu podstawowego ma również prawo do przewozu 1 sztuki bagażu podręcznego o wadze do 5kg. Bagaż przekraczający powyższy limit może być przewieziony za zgodą załogi autokaru tylko wtedy, gdy pozwoli na to miejsce w luku bagażowym. 

Za każdy dodatkowy bagaż (1 szt. do 25kg) lub za przekroczenie dopuszczalnej wagi bagażu podstawowego Przewoźnik pobiera opłatę w zależności od kraju wyjazdu 10Euro/10GBP/10CHF/80DKK/80NOK/80SEK lub 40PLN.

WAŻNE INFORMACJE

Gwarantujemy obsługę pilocką, komfortowe autokary wyposażone w WC, minibar, klimatyzację, sprzęt
audio-video, i telefon pokładowy.

Bilet typu OPEN ważny jest 12 m-cy od daty wyjazdu.

W przypadku rezygnacji przez Podróżnego z odbycia podróży Przewoźnikowi przysługuje prawo do dokonania potrąceń następujących kwot:

 • powyżej 14 dni przed wyjazdem - 10% wartości biletu,
 • od 14 dni do 48 godzin przed wyjazdem - 25% wartości biletu,
 • od 48 godzin do 24 godzin przed wyjazdem - 50% wartości biletu,
 • poniżej 24 godzin przed wyjazdem - 90 % wartości biletu.

Zwrotu należności za niewykorzystany bilet dokonuje biuro, w którym zakupiono bilet. Za bilet zakupiony u pilota w autokarze zwrotu dokonuje Przewoźnik. 
W przypadku nie zgłoszenia się Pasażera na odjazd autokaru przewoźnik ma prawo do potrącenia 95% wartości biletu. Bilet wykupiony w obie strony, a wykorzystany tylko w jedną, podlega zwrotowi do wysokości 20% wartości biletu.

OPŁATY

 • Przewoźnik będzie pobierał stałą opłatę rezerwacyjną za każdą z następujących operacji:
 • zmiana daty wyjazdu,
 • zmiana daty powrotu,
 • oddatowanie biletu (zmiana biletu dwustronnego na OPEN),

Wysokość opłaty w zależności od kraju wyjazdu wynosi 5EURO/5GBP lub 20PLN. Powyższą opłatę Pasażer uiszcza pilotowi podczas przejazdu.

Zmiana daty wyjazdu/powrotu w dniu wyjazdu/powrotu traktowana jest jak rezygnacja z biletu. Przewoźnik zastrzega sobie możliwość podwyższenia wysokości opłaty rezerwacyjnej w okresie szczególnie wzmożonego ruchu przewozowego (między innymi w okresie Świąt Wielkanocnych, Bożego Narodzenia).